| Ana-Maria_Serenec_1995 a întrebat:

Am fost operată de apendicită acum aproximativ 3 săptămâni şi ceva iar de vreo 2 zile am început să am nişte dureri de burtă destul de greu de suportat. Sunt ca şi cum te-ar strânge cineva de burtă pentru câteva secunde iar apoi ţi-ar da drumul, mă trezesc din somn din cauza durerii, trebuie să mă ridic de jos când mă doare. Din ce cauză ar putea fi? Dacă ştie cineva, vă rog să-mi spuneţi şi mie că-mi fac griji, gânduri din ce cauză au apărut. Mulţumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teodora200004 a răspuns:

Si eu am fost operata exact acum 2 saptamani, pe 21 februarie. Si pe mine ma durea asa, am luat niste calmante si mi-a trecutwinking Daca nu-ti trece nici cu calmante, eu zic sa te duci la un doctor chirurg sa-ti faca un control; ei prin palpare isi dau seama daca e ceva grav sau nu happy Pe mine m-a mai durut asa si cand aveam o luna si ceva de la operatie si eram la spital cu o infectie in gat, m-a dus la chirurgie, m-a vazut un doctor si m-a piscat de operatie [auchh!] si a zis ca nu am nimic, sa iau un calmant. Eu ma speriasem deoarece ma durea piciorul drept, ma durea operatia foarte rau si mi-era greata, exact simptomele pe care le-am avut inainte sa ma operez [nu ma durea operatia atunci pentru ca nu o aveam, ci ma durea in partea dreapta big grin ]puppy dog eyes. FUNDA? big grin

| teodora200004 a răspuns (pentru teodora200004):

Acum 2 luni pfff... ce neatenta sunt rolling on the floor))))

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 saptamini? Nu ar fi rau sa mergi la un control!

| Yasmin875 a răspuns:

Ia niste calmante, daca nu te faci bine du-te la doctor.

| XcrisSSx a răspuns:

Este foartre simplu du-te la doctor si gata si te rezolva el!

| simo80 a răspuns:

Nu te speria din moment ce ai fost operata si nu ai apendicita, ia niste calmante o perioada o sa te mai doara, sa te faci bine

| LuckyDuck a răspuns:

Si eu am fost operata de apendicita. Poate te doare pentru. ca nu ai tinut un regim, regimul consta in carne de pui fiarta si supa (manacare usoara).Eu am respectat regimul si nu am avut probleme. Sper ca te-am ajutat putin

| Ana-Maria_Serenec_1995 explică (pentru LuckyDuck):

Am ţinut regim, încă îl ţin, nu fac efort, însă mi s-a mai spus că este ceva normal că se topesc firele care le am înăuntru şi se simte. Nu am nici o idee. Oricum mulţumesc frumos!