| Maxx23 a întrebat:

Am fost recent la un medic din cauza tusei. Am avut tusea seaca acum două săptămâni și după două săptămâni mai tușesc, dar simt ca am ceva în gât, flegma probabil. Medicul a spus ca e din cauza alergiei. Nu știu ce să mai cred. Am fost diagnosticat cu sinuzită cronică acum 6 ani dar cred ca sinuzita se mai face pe sezonul rece. Menționez că am rinită alergică. Va spun ca acum câțiva ani am avut urticarie și am învins-o, nu am mai făcut urticarie de atunci. Acum 1-2 ani am tușit o lună și după aia mi-a trecut. Alte simptome nu am din cauza tusei. Cine a pățit asta? Credeți că e din cauza alergiei, sinuzitei? Ceva? Am 25 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

E din cauza alergiei. Si eu tuseam la fel fiind alergica la praf. După am dezvoltat si astm bronsic.