| Neagu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut,
Maine ma duc sa-mi fac niste analize si mi-e frica de ac.
Data trecuta cand a incercat sa-mi ia sange, mi-a bagat acul si a inceput sa doara foarte tare si mi l-a scos.
De ce a inceput sa ma doara asa tare? A ratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești sensibil. Și eu pățesc la fel. Ca să scapi, trebuie să nu te concentrezi acolo, îînchide ochii și fă ceva cu mintea ta, de exemplu recită o poezie sau cântă ceva.

| Iote a răspuns:

A durut pentru ca tu te-ai miscat. Si acul a stapuns vena. Daca nu misti mana, daca tu stai linistit, asistentul nu rateaza nimic.

| dinaprilie a răspuns:

Dupa ce te-a intepat zona din jur s-a inegrit cateva zile? Daca da, ti-a strapuns vena altfe senzatia de durere este ceva mai diferita intre noi, ominii..mai depinde ai de asistenta care recolteaza sange..mm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uita. Chestiile astea cu durerea ti le faci tu singur. Mie cand mi s-a luat acu cateva saptamani cu acu cel mai gros nu am avut nimic, simti o presiune si gata. De fapt o sa te simti mai bine ca iti scade tensiunea.

| Andresso a răspuns:

Uite-te in sensul opus cand iti recolteaza sangele, nu te uita.