| elenatibu a întrebat:

Am hidronefroza gradul 4, am facut urografie, iar rinichiul stang e,, mut". Urinez foarte des, si as vrea stiu ce cantitate de lichid sa beau pe zi. Ceaiurile sunt bune? Daca rinichiul nu este operat si ramane in interor ce as putea sa patesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| enilor a răspuns:

Dap ceaiurile sunt bune... ar trebui sa ceri ceva de la farmaciewinking uite la ce te expui daca rinichiul nu este operat :insuficienta renala
infectii urinare
uneori chiar cu puroi in urina (pionefroza)
hipertensiune arteriala. funda?! happy

| elenatibu explică (pentru enilor):

Multumesc mult!