| racc a întrebat:

Am in gat niste pete albe si negre pe amigdale, urat mirositoare. Cand inghit sau trag limba inapoi ma inteapa. Si am un gust ciudat in gura si nu mai disting atat de bine gustul la mancare. Ce sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Ar trebui sa vizitezi medicul de familie, el iti va da cele mai bune raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai infectie purulenta la amigdale. Fuga la medic!

| racc explică (pentru anonim_4396):

Am fost la medic si mi-a dat antibiotic CEXYL. Eu ma gandeam sa nu fie vreo candidoza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru racc):

Nu iti doresc sa fie candidoza. Din ce am mai citit am inteles ca este foarte greu de vindecat. Fa tratamentul pina la capat si mergi la control. Eventual, daca nu se retrage pina la jumatatea tratamentului, mergi inapoi la medic sa-ti schimbe medicatia.

| xWildOn3x a răspuns:

Trebuie sa faci gargara cu apa calduta si sare daca nu iti trece mergi la doctorul de familie, el o sa-ti dea o reteta.

| geovisan a răspuns:

Incearca gargara cu trachisan, propolis si ceapa coapta.