| nicku92 a întrebat:

Am insomnie de o saptamana, ce pot sa utilizez pentru imbunatatirea somnului, ca nici sa adorm nu pot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Fa sport zilnic, fa-ti o viata activa, sa vezi cum dormi seara ca un bebelus.

| Danzell a răspuns:

Depinde ce faci.
nu mai sta la calculator mai tarziu de 11 seara
inainte iesi la alergat sau gaseste orice alta activitate care sa te oboseasca fizic.
un dus fierbinte.

cam astea. nu poti dormi pentru ca nu ai energia consumata.

| nicku92 explică (pentru Danzell):

La calculator. indeosebi stau putin, antrenamente la fotbal am de 3 ori pe saptamana, si plus la asta merg si la sala., oricum numai adorm si ma trezesc, nici asta nu ma ajuta

| CocaColaRO a răspuns:

Salut, poti folosi ceaiuri in anumite plante. Valeriana, Passiflora, Gotu Kola, Sunatoarea etc. Dar poti sa te duci la medicul de familie si sa intrebi de aceasta problema, el sigur va sti ce sa faca.

Numai bine!