| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut niste analize de curand si sunt unele chestii mai mari decat valoriile normale.La cele in urina. leucocite=55(normal e mai mic de 28) si celule epiteliale=53.Cu aceste analinze voi merge la medicul de familie, dar acesta mi-a dat si o trimitere la endocrinologie.As vrea sa intreb ce nu este in regula si ce imi va face acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Te va controla la tiroidă îți va face probabil un ecograf, dar nu cred pentru problemele tale îți va face analize FT4 și TSH care sunt pentru hormoni atâta tot.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Ok:] multumesc:] M'ai calmat un pic:]]

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta face, eu am fost acu 1 luna happy știu.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Am fost:] m'a intrebat despre mestruatie daca imi vine regulat sau abundent si mi-a dat niste analize sa fac care au iesit normale si ceva cu calciu magneziu si alte proteine si niste pastile sa imi stimuleze ovarelethinking ma rog.A fost ok:] multumesc pentru raspuns^^

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce, e bine că ești tu bine și a fost nevoie doar de atât de calciu și magneziu.
Sănătate!

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Și care e întrebarea?

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Am completat acum, scuze, nu stiu de ce nu s-a pus toata intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Îţi va palpa tiroida şi faci un ecograf.
Atâta tot.
Să fi sănătoasă!
Te pup!