| Nameless25 a întrebat:

Hello,
Daca analizele tsh, ft3 si ft4 mi-au iesit cu valori normale, pot totusi sa am hipotiroidism?
Am umflatura specifica hipotiroidismului de mai bine de un an. Am facut analizele de sange dar vreau sa stiu daca mai trebuie sa merg si la endocrinolog daca valorile din sange sunt normale?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul de familie sau endocrinologul pot interpreta acele analize, nu tu sau altcineva care nu se pricepe, cine ti a zis ca ai hipotiroidism? Medicul de familie in urma citirii si interpretarii analizelor? Sau cine?

| NunuNini a răspuns:

De unde stii tu ce umflatura ai?
Daca analizele sunt bune, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Totusi, e bine sa te intorci cu rezultatele la endocrinolog. Poate considera ca trebuiesc facute alte investigatii.