| Rizer a întrebat:

Am luat Lomexin ovule aseara la cat timp as putea sa ma spal? Mi le-a prescris doamna ginecolog dar am uitat sa o intreb la cat interval sa ma spal ea mi-a zis doar inainate sa ma spal cu ceai de galbenele si bicarbonat doar atat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Indecenta a răspuns:

Nu-ti pot trimite mesaj, incerc aici: Nu, doar la suprafa, nu inauntru pentru ca ovulul trebuie sa-si faca efectul. Eventual seara, inainte de urmatorul ovul te speli cu ceai inauntru si bagi altul intr-un mediu curat. Insa asta ar trebui cam la fiecare doua zile de tratament.Pui un tampon zilnic sa nu patezi lenjeria pentru ca el va curge toata ziua, insa facut dus doar la suprafata, nu insista inauntru, mai ales ca e prima zi.

| Rizer explică (pentru Indecenta):

Eu m-am spalat deja ca numai puteam sta ca eram plina de infectie(ma scuzi ca vb asa)

1 răspuns: