| anonim_4396 a întrebat:

Am luat un bilet de trimitere catre analize la inceputul lui Martie. Nestiind ca fondurile se distribuie laboratoarelor la inceput de luna, nu m-am grabit iar acum mi s-a spus ca sunt deja alocate si ca trebuie sa astept pana luna viitoare (cand imi va expira si trimiterea de la medicul de familie). Ce pot face in aceasta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie cu trimiterea veche! Va sti el (ea) ce sa faca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori iti platesti analizele ori iei alta trimitere daca aia expira.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trimiterea de la medicul de familie are valavilitate 3 luni de la data emiterii ei. Dacă expiră, ceri alta.

| Nirvanaaa a răspuns:

Iei un nou bilet de trimitere de la medicul de familie și te pui pe lista de așteptare pentru luna viitoare.

| cfrtobias a răspuns:

Eu am platit ca asa nu apucam cred pentru 101 lei (in cazul meu) nu merita sa astept 3 luni si nu apucam... acolo oricum trebuie poate sa suni o ora dimineata sa prinzi loc...