| FriendsShow a întrebat:

Mi-am luat o trimitere de la medicul de familie la oftalmologie.Acum trebuie sa imi fac programare pentru a ma duce cu trimiterea?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în general, este NECESARĂ şi Programarea ( care se poate face personal, la ghişeul de Informaţii/Fişier, sau telefonic ).

Sau, în funcţie de policlinică/localitate, se ia număr de ordine ( dimineaţa, la prima oră )...

Toate cele bune.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cand te duci sa-ti faci programarea poate ai noroc si intri

| pietrean a răspuns:

In cazul in care mergi la Policlinica,unde se dau consultatii gratuite, nu trebuie sa-ti faci programare. Mergi la Informatii(in Policlinica), intreaba cand are program medicul de la oftalmologie si revii in ziua respectiva, pentru a lua un bon de ordine(un medic poate consulta gratuit, parca 20 pacienti, restul platesc).Iti trebuie copie dupa buletin(daca esti major) si o adeverinta de la CAS(daca esti salariat) in care se specifica, daca s-a facut plata CAS-ului la zi.
In cazul in care esti elev, iti trebuie o adeverinta de la scoala si o adeverinta, ca macar unul din parinti este salariat.Intreaba la Informatiile din Policlinica, ce iti trebuie!

| Nykol2804 a răspuns:

Ar fi bine sa iti faci programare ca sa fii sigur.dar ai putea sa incerci si fara programare conteaza de sistemul lor!