| Jaksjdhbsbhz123 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, din August 2021 ma doare burta consecutiv, îmi vine sa vomit non-stop, prima oară am crezut ca am gastrită, dar am făcut analize și radiografie si tot a iesit bine (am 15 ani țin de precizat) apoi in Decembrie, pe lângă durerile de burta am început sa respir greu, tot așa, in fiecare zi, am făcut si radiografie la plămâni si mi-a ieșit bine, am plămânii intacti si totala lumea îmi spune ca e doar in capul meu, apoi tot in Decembrie pe lângă astea doua mi-a apărut si un gust urat in gura, tot ce manac are același gust si e oribil, mai ales puiul si ciorba. Nu stiu ce sa mai fac, plâng, îmi e frica ca nu o sa mai revin, îmi e frica sa ies din casa. Va rog ajutați-ma. Dacă știți ce înseamnă asta dați-mi mesaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la farmacie si cere o cutie de DISTONOCALM.
Cu cca. 10-15 miute inainte sa mananci inghiti cate o pastila, cu o gura de apa.
Te va tine calm ls stomac si retul organelor interne.
Intr-o saptamana trebuie sa-ti treaca acele simptome urate, cauzate de stress si frica.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca problema ta este mai usoara decat iti imaginezi.
Cel mai probabil sunt paraziti/viermi intestinali.
Aceia dau dureri de burta, stari de voma, stari de greata si chiar gust urat in gura.
Fa o deparazitarea serioasa si ai mare -mare grija la igiena personala ca sa nu te reinfectezi.
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Senzația de greata si voma poate fi de la ficat. Si gustul urat in gura poate fi de la fiere. Ar fi bine sa mergi la un gastroenterolog. Sau la un internist.

| existential a răspuns:

Ai incercat sa tii vreun regim alimentar?
Partea cu respiratia poate sa fie si pe fond psihic, apropo.

| danieltulcea84 a răspuns:

Nu mă pricep. O părere: 1.verifica dacă nu cumva ai paraziți intestinali și o curățire a colonului nu ar strica 2. posibil să fii alergic la vreo substanță alimentară 3. posibil să fie ceva "necurat", dacă nu ți-au ieșit analizele cu probleme. O alimentație sănătoasă, o detoxifiere cu ceaiuri și participare la Taina Sfântului Maslu în Biserica Ortodoxa (caută un duhovnic și spovedește-te și te împărtășește)

| Andrei200300 a răspuns:

Salut,da mi emailul tau și îți scriu acolo

| tudorr06 a răspuns:

Consulta un medic din strainatate, spre exemplu du-te in viena sau Elvetia