| Etro a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat. De vreo doua zile am o stare de neliniște și mă simt de parcă s-a întâmplat ceva rău. Am început să mă trezesc noaptea și să îmi fie greu să adorm la loc. Ce poate fi? Sunt fată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ești o copilă, care din păcate are mici probleme de sănătate, cum am observat la întrebările puse. V-ați rezolvat problemele medicale?
Noaptea faceți atac de panică. Mergeți la psihologul școlii.

| seth2016 a răspuns:

Creierul o mai ia razna si crede ca e un pericol si acolo unde nu este, din senin.

Incearca meditatia. Un app te poate ajuta MyLife Meditation by Stop. Breathe. Think https://play.google.com/store/apps/details?id=org.stopbreathethink.app

Daca nelinistea se prelungeste, problemele cu somnul devin deranjante si umbli ziua ca un zombie acupunctura te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil atac de panică.

| RaduRobertRO a răspuns:

Teoretic este oboseala sau poate stres. Depinde de varsta ta, esti eleva, studenta, angajata, ai probleme sentimentale, materiale, etc. Ar mai putea fi si stresul din cauza situatiei asta cu restrictiile, sa stai mereu cu masca, sa te feresti si sa fi imereu expusa riscului de a lua COVID. Ai spus preaputine ca sa ne putem da seama. Si supra oboseala poate duce la insomnii.

| gabigermaniavtm a răspuns:

Nu faci sex

| gabigermaniavtm a răspuns:

Cred ca tie somn asa-i