| gelutzu78 a întrebat:

Am nevoie de un sfat acum doua zile mi s-a spart ecranul la lcd fiindca era spart doar un sfert din display m-am uitat cu fratele meu la televizor totusi pe miloc era vizibil o dunga albastra dimineata cand m-am trezit imi lacrima ochii usturime dureri de cap cefalee aceste simptome nau disparut total desi m-a vazut un medic neurolog acesta mi-a spus ca din punct de vedere neurologic este in regula totusi capul ma doare in continuare sa fie oare de la oboseala ochilor daca a mai auzit cineva de cazuri din acestea si ce as putea sa fac in continuare mie teama sa nu raman cu durerea asta de cap toata viata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Nu pricep cum de ai fost la doi neurologi si nu ti-au spus/dat ceva pentru psihic.
Asa ca, du-te la un medic psihiatru (nu psiholog), care iti poate da un diagnostic si tratament si rezolvi problema.

Sanatate!

2 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Consulti un medic, pentru ca pot fi multe la mijloc.

Sanatate!

| gelutzu78 explică (pentru DraudeS):

Multumesc pentru sfat dar am fost deja la doi medici neurolo si interne de la triaj mi-a dat reteta s-ar putea ca mia afectat creierul psihic

| DraudeS a răspuns (pentru gelutzu78):

Buna seara!

Nu pricep cum de ai fost la doi neurologi si nu ti-au spus/dat ceva pentru psihic.
Asa ca, du-te la un medic psihiatru (nu psiholog), care iti poate da un diagnostic si tratament si rezolvi problema.

Sanatate!