| lulu_3036 a întrebat:

Am niste.besicute in gat, limba incarcata si pe ea se vad niste punctulete rosii.Nu ma deranjeaza deloc, nu doare, nu ustura, nu nimic.Insa,racesc foarte repede.Nu stiu daca asta cu raceala are vreo legatura.Am facut un exudat faringian si a iesit negativ.Ma voi duce totusi la medicul de familie sa ma vada.Precizez ca sunt operata de amigdale de ani buni, si ca am aceste chestii de ceva timp, dar nu le-am dat importanta. Ce credeti ca poate fi? Am citit undeva despre bts-uri faringiene. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nevermind_3854 a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic nu mai sta asa cine stie ce poate fi.Chiar daca nu te deranjaza poate pe viitor vor fi efecte secundare grave