| Bimboo123 a întrebat:

Am niste bubite pe capul penisului. Mi-au aparut dupa cateva contacte sexuale neprotejate. Este grav? Ce masuri pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi destul de grav. Este o boala venerica. Poate fi ceva simplu (de exemplu candidoza) sau ceva foarte grav (de exemplu infectie HPV). Trebuei sa te vada un dermatovenerolog in cel mai scurt timp. Orice contact sexual este interzis pana atunci.

| thalyslly a răspuns:

Si sifilisu debuteaza cu bubite rosii

| Gickanho a răspuns:

Felicitari ai contactat o boala venerica. du'te la doctor ca sa nu ajungi sa ti se inverzeasca si sa cada

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul dermatolog. si cand vrei sa faci sex neprotejat alege femei curate cu adevarat.

| snake260889 a răspuns:

Du-te la doctor.nu mai astepta.nu cred ca ai luat vreo boala, dar poate fi inceputul a ceva grav sau mai putin grav.nu mai astepta