| Bimboo123 a întrebat:

Am niste bubite pe capul penisului. Mi-au aparut dupa cateva contacte sexuale neprotejate. Este grav? Ce masuri pot luua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu cred ca e ceva asa grav.
Dar daca pe tine te framanta du-te la un medic.

| Emilian65 a răspuns:

Vezi ce inseamna sa faci sex neprotejat? Apar diverse boli la care nici nu te astepti.

| Alcyon a răspuns:

Mergi la medic, atat tu cat si partenera. Trebuie sa faceti amandoi tratament, ca sa nu va infectati unul pe altul.

| Danysan a răspuns:

Mergi la un Ginecolog mestere -vb serios ai ceva si nu o sa treaca de la sine.

| Danysan a răspuns (pentru Danysan):

Rectific -Urolog parca sau ceva de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este grav dar mergi la medic.Nu merita sa risti nimic.Mult noroc.

| VladGH a răspuns:

Iti iei penisul si pleci la medicul specializat. nu este gluma asta este boala cronica si nu trebuie lasata asa.

| DDoctorita a răspuns:

Buna seara Toxzykz.

-Cate bubite sunt? Multe? Putine?
-Ce culoare au? Albe? Transparente?
-Ce marime au? Mici? Mari? Mixte?
ETC

Trebuie sa ne dai cateva detalii pentru a te putea ajuta cu ceva in concret.

Daca zici ca au aparut dupa contact sexual neprotejat, intrebarea mea e, contactul a fost cu aceeasi persoana? Sau cu diferite? Dupa cat timp au aparut?

Singurul sfat care til pot da e acelasi care ti la dat deja Danysan, trebuie sa mergi la urolog. Ca sa ajungi acolo trebuie sa treci prima data pe la medicul de familie, si el te poate ajuta. happy

| Bimboo123 explică (pentru DDoctorita):

Bubitele sunt micute si au culoare rosiatica. Ele au aparut urmatoarea zi dupa primul contact sexual neprotejat cu respectiva persoana. straight face. Metionez ca am avut contact sexual doar cu partenera.

| taciterogdingura a răspuns:

Daca chiar iti este frica, du-te la doctor. Ai grija de tine rege si ai grija cu sexul neprotejat, nu stii niciodata daca omul acela poarta vreo boala venerica de care poate nici el nu stie.

| sweetcandy15 a răspuns:

Secundar e o igiena incorecta, dar pot fi si multiple diagnostice ca de exemplu : daca penisul are o secretie poate fi vorba de o gonoree, dar si de un ''sculament ''. De regula necesita un examen ginecologic, test HIV/SIDA si test HPV ( HEPATITA C, A, B ). Aceste teste sunt gratuite in sectiile boli infectioase.