| anonim_4396 a întrebat:

Am niste stari de rau in ultima vreme. Pofta de mancare exagerata si greata dimineata.As vrea sa nu mai simt nevoia acuta de mancare eu ma abtin si nu mananc dar persista pofta inexplicabila si mai ales de acru.Nu sunt insarcinata ca mi-a venit ciclu luna trecu chiar de 2 ori de la dereglari si stres. Oare poate fi de la stres si raul asta sau de la suprasolicitarea fierei? De baut cafea beau una dimineata si de fumat fumez 2 3 tigari pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi glicemia poate ai diabet, ca foamea excesiva si setea indcă un diabet tip 2. Ce varsta ai?

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

22 am avut caz in familie de diabetici da nu mi-am pus problema adica nici nu am facut analize de ceva vreme

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Freya1):

Păi mai ales ca ai avut in familie trebuie sa faci investigații si analize sa vezi care este cauza. Sănătate multă.

| RAY a răspuns:

Manca mai multa carne, mai putine dulciuri

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da nu mananc dulciuri deloc.Carne deja mie greata de ea nici eu nu stiu ce as manca da cert e ca mult si de toate.Nu sunt grasa sau obeza ca ma infranez iti dai seama dar daca as manca dupa cum mie pofta asa ajunge la 100 in scurt timp.

| Adiadictie a răspuns:

Da si eu la fel. eu stau cu cineva pe care il banuiesc de otravire si beau si fumez ceea ce e foarte grav ca ma otravesc si singur

| Alexandruuu88 a răspuns:

Posibil ficat/fiara

| Freya1 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Nu am dureri nici la ficat nici la fiere. Poate fierea ma mai supara da ficatu nu mi-a dat semne