| Patrăţel a întrebat:

Am o anemie. si de 2 zile am o mica " durere " in piept (disconfort) si inima bate cam neregulat nu mereu 10 sec. si apoi ma simt mai bine. + ca respir si greu. e de la anemie? un raspuns va rog crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena_4396 a răspuns:

Calciul din organism se pierde pe mai multe cai. Acesta se ia numai in lunile ce contin litera R. Te sfatuiesc sa iei un calciu cu de de la doppelhertz. Este extraordinar si da randamente foarte bune.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este de la anemie, nu ai destule globule rosii sa duca oxigenul la inima si inima sufera din lipsa de oxigen. Solutia este corectarea cat mai urgenta a anemiei (de preferat prin administrarea injectabila de fier).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Tulburarile de ritm cardiac sunt si de la vreme, de la modificarea brusca a presiunii atmosferice.In asemenea momente, intri in panica si respiri greu.Acum sunt asa de violente schimbarile ca si oamenii tineri le resimt.Azinoapte la noi in Brasov a nins da un lat de palma.Era o vreme de ianuarie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E bine sa mergi la medicul de familie, sa faci niste analize si in urma investigatiilor sa urmezi un tratament adecvat.

| miauu a răspuns:

Nuh
du-te la doctor nu mai sta
vecina mea o fost operata tot aceleasi preobleme avea

| fashionaddict a răspuns:

Se poate.Si eu am avut anemie, eu am ajuns intr-o faza in care lesinam pe strada si nu puteam merge ca ameteam si cadeam.
Multa sanatate!