| ioanamaria2000 a întrebat:

Am o candida care reapare a 3-a oara in 3 luni. Am primit 7 zile antibiotic Tavanic, 7 ovule Zifex, 7 ovule Gyniel. A mai luat cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu reapare de nebun, ci pentru ca nu faci tratamentul corect si nu eviti recontaminarea.
Medicamentele sunt foarte bune si functioenaza din prima, numai daca respecti cu sfintenie masurile de igiena si lipsa totala a sexului pana rezultatul vine negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"acum 20 minute | davidadrianvladut1 a răspuns:
Nu am luat eu"

vorbeste "draga" cu toti dintii in acelasi timp, ca nu ai nici un sens

BA NU, ti-a dat voie sora medicala sa intrii pe internet?!?
esti sigur?!? ca, prea bati campii... "draga"

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost o întrebare deșteptule dacă a mai luat cineva ce faci asa pe prostul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Nuuuu, spre "deosebire de tine" eu nu fac pe prostul, eu fac, katerinka de prostie, MAI ALES CAND NU ARE NICI UN SENS:
"acum 25 minute | davidadrianvladut1 a răspuns:
Nu am luat eu"
ce e aia?!? tu esti "nevinovat" ca nu ai luat medicamente pentru femei, pentru boli venerice, etc... CUI II PASA, ca nu ai luat, SINCER, CUI II PASA?!?

TURN THE POWER ON (pe romana... ba NU, stai, nu am chef sa traduc, MUUULT prea "complexa" idea pentru tine, du-te la profu' de engleza sa iti explice... CONCEPTUL de "TURN THE POWER ON")

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu mai scrie în engleză... Să te dai smecher ca nu ești laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

"acum 3 minute | davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):
Si nu mai scrie în engleză... Să te dai smecher ca nu ești"
o sa incerc, STIU, engleza e PREA MULT PENTRU "inteligenta" ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

PSS, m-am uitat peste raspunsurile tale
ti-ai pus moaca aici siiii
AI POSTAT AICI ****VREODATA*** CEVA FOLOSITOR?!?
PENTRU ORICINE, ca, CHIAR nu vad NIMIC de genul asta in raspusurile tale
doar TAMPENII de gen contul tau de "insta" si ca "acolo o sa ajuti"... POATE
DAR aici NU e "insta"

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt singurul si câțiva oamenii care dau raspunsuri ajutător... Mulți dau raspunsuri ca tine eronate, să îți fie rușine ca nu ai puțin respect față de mine si de utilizatori TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

"acum 6 minute | davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):
Eu sunt singurul si câțiva oamenii care dau raspunsuri ajutător"

m-ai rupt, acum mi-au dat LACRAMILI', te iubesc si te ador ca pe un pui de cioara chior

totusi, ca sa te iubesc pe bune... poti sa imi dai un link, cu un raspuns de al tau, OARECARE, in care ai ajutat pe cineva, PE BUNE?!?
ca m-am uitat, siiii NU vad nici unul... aburii de bautura (sau droage) de la tine dintre urechi nu se pun

zbye (bye, da, stiu, inglij mf... PREA MULT PENTRU TINE, si mai rau, z vine de la zombiez, with Z at the end, that'z ZA ccccccool zombies, daaaa, prea mult, MULT PREA MULT PENTRU TINE)

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrii mult si nu se înțelege nimic... Ești turburat mental vorbești singur nu vezi ca ești distrus

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

"acum 2 minute | davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):
Scrii mult si nu se înțelege nimic... Ești turburat mental vorbești singur nu vezi ca ești distrus"

ce e aia "turburat"?!?

ghici cine e de fapt DISTRUS, hint... NU EU

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Turburat insamna ca tine nu ai liniște iti place să te ei de alți care încerca să ajute... Nici tu nu ajuți si nici pe mine nu ma lasi.
Dai răspunsuri eronate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, prefer ORICAND raspunsuri (pe care TU LE CREZI... ) eronate
decat raspunsuri, PE CARE TU LE DAI TOTAL LIPSITE DE SENS (DOVEDIT)
daaaar, fiecare cu fetish-ul lui, al tau e sa bati campii, al meu e sa fac katerinka de IMBECILII care bat campii

fiecare cu fetish-ul lui

ghici cine e "prost", sau, pe romana, cine rade la urma, in orice caz... NU TU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"acum 1 minut | davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):
Turburat insamna ca tine nu ai liniște iti place să te ei de alți care încerca să ajute... Nici tu nu ajuți si nici pe mine nu ma lasi.
Dai răspunsuri eronate..."

acum, animalul rugemagor care a scris ce am quotat mai sus ma ignora, totusi raspunsul meu e:

"tulburat" e unul care igonra un raspuns la asta:

"totusi, ca sa te iubesc pe bune... poti sa imi dai un link, cu un raspuns de al tau, OARECARE, in care ai ajutat pe cineva, PE BUNE?!?
ca m-am uitat, siiii NU vad nici unul... aburii de bautura (sau droage) de la tine dintre urechi nu se pun"

NICI NU IMI MAI IMI TREBUIE ALTCEVA, pana nu raspunzi la asta, ghici cine e "tulburat"

sincer, chiar sincer, CHIAR NU VAD pe cine a ajutat asta, in ORICE FEL, OARECARE!

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă-l! happy

... cu ale lui.