| GabyAdicaEu a întrebat:

Am o cunostinta care s-a vopsit cu o vopsea neagra de par care era expirata si i-a aparut o eruptie pe pielea capului care la compresie intre 2 degete pocneste ca si cand ar fi aer sub piele.(citat medic)
Ce tratament recomandati, cum poate scapa de aceste eruptii.
Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Parkmin a răspuns:

Eu zic sa mearga la dermatolog, poate sa incerce sa aplice ulei de masline pe scalp.

| GabyAdicaEu explică (pentru Parkmin):

A fost la dermatolog dar medicamentele nu au avut nici un efect.

2 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Nu stiu, poate ar trebui sa-si faca niste analize ca cine stie ce substante continea vopseaua de par, mergeti la dermatolog si spuneti ca medicamentele nu au avut efect.