| GabyAdicaEu a întrebat:

Am o cunostinta care s-a vopsit cu o vopsea neagra de par care era expirata si i-a aparut o eruptie pe pielea capului care la compresie intre 2 degete pocneste ca si cand ar fi aer sub piele.(citat medic). A fost la medic dar tratamentul nu a avut efect.

Ce tratament recomandati?, cum poate scapa de aceste eruptii.

Va multumesc anticipat. Va rog nu scrieti porcari, scrieti doar daca stiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și-a făcut-o cu mâna ei.
Ori s-a ars ori a făcut o alergie.
Masarea pielii capului cu ulei de măsline/ricin și o tabletă de Claritine (una pe zi, timp de trei zile).
Sănătate.
La mulți ani!
Pa, pa.