| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da vreun sfat?
Am si eu o problema destul de grava.- fac 18 ani peste 2 saptamani si am o pilozitate excesiva pe tot corpul...sun paroasa...hidoasa...am par si pe fatasadsadsadsad
Mereu ma plang mamei mele si nu stiu ce sa fac... Mi-e rusine sa ma duc la un medic specialist sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

De asta exista specialisti ca sa trateze oameni. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Fa-ti un consult. Medicii stiu cel mai bine ce sa-ti recomande. Bafta!

2 răspunsuri:
| crisa a răspuns:

Mergi la endocrinolog. happy
Situatia se va rezolva.

| cristinela a răspuns:

De ce sa /ti fie rusine sa mergi la un specialist? Crezi ca esti prima persoana cu problema asta pe care o vede? Probabil e ceva hormonal si asta numai medicul poate decide.Doar nu vrei sa iei ceva tratament, dupa ureche, si sa dai in alte chestii mai grave... Cere o trimitere la medicul de familie si consulta un specialist.Esti tanara, trebuie sa arati bine, asa ca nu mai sta pe ganduri.