| marinela41 a întrebat:

Am o durere foarte mare la umarul drept, nu m/am lovit seara nu am avut nimic si dimineata m/am trezit cu dureri foarte mari, nu pot sa ridic mana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Și mie mi s-a întămplat la fel. Am fost la doctor și mi-a spus că noaptea am stat pe un mușchi și de aceea mă doare mâna, dar nu poate înseamnă că trebuie să fie la fel și la tine.
Mai bine te-ai duce la un medic să nu se agraveze problema. Chiar dacă nu ai nimic, măcar ești împăcată sufletește.

Multă baftă!
Numai bine!

| zeenath a răspuns:

Fractura de femur sau clavicula sigur nu ai din cele relatate! Ori ai dormit stramb si ti-au amortit muschii ori ai stat in frig zilele astea sau ai ridicat ceva sau ai facut o miscare gresita in timp ce dormeai cu posibilitatea de a avea o discopatie cervicala! Dac nu trece in urmatoarele 2 -3 dupa masaj cu Bengay, consulta un specialist ortoped sau neurolog care iti va prescrie probabil niste antiinflamotoare si complex de vit B cu Mg!

| 4ever_5725 a răspuns:

Ai dormit rau de asta dar nu-ti face griji ca trece aa si incearca sa nu ridici greutati cu mana aceea.sau sa dormi pe partea aia un timp

| DjSmoKEE a răspuns:

Du-te la doctor, s-ar putea sa ti se fi rupt vreun os. E mai bine sa prevezi din timp sa nu se agraveze.