| DevilLife a întrebat:

Am o durere groaznica in partea stanga a spatelui exact unde se termina coastele.Ma omoara! Si nu pot sa fac nicio miscare fara sa ma doara...imi taie si respiratia durerea asta

Specific ca nu m-am batut, nu am cazut sau alte chestii care ar putea sa duca la coaste rupte.

Va rog ajutati-ma cu ceva ca numai suport!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o radiografie și un consult de specialitate.
Între timp ia un calmant, no-spa, scobutil, indometacin, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| Emeraude a răspuns:

Cu sanatatea nu e de jucat, asa ca du-te la doctorul de familie, daca este nevoie iti va da un bilet de trimitere la un specialist, pentru un control mai amanuntit.Nu-ti bate joc de propriul corp si du-te la medic cat mai repede cu putinta, in unele cazuri timpul poate fi cel mai mare inamic!
Multa sanatate iti doresc si sper sa nu fie nimic grav!
Succes, pa-pa!

| cosmina05 a răspuns:

Cred ca de rinichi vorbesti.ai racit la spate sau ai piatra la rinichi...mergi mai bine la doctor

| DevilLife explică:

Multumesc mult la toate! Maine ma duc la medic sa vad ce imi spune:-(

| Raya_9247 a răspuns:

Si eu am avut de curand dureri de genul si am tot amanat sa merg la doctor (si am sfarsit luata cu salvarea )acolo mi-au spus ca am piatra la rinichi si mi-au dat trimitere si la un alt spital, sa-mi faca niste analize mai amanuntite... P. S:Cel mai bine mergi la un doctor, nu mai amana. take care!