| JeSuisElle a întrebat:

Cand alerg ma doare in partea stanga, apendicele e in partea dreapta deci nu e asta. Ce ma doare si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xKnDiLy214 a răspuns:

E splina.Asta se intampla, de obicei, de la prea mult efort dupa mult timp de sedentarism. Fa sport regulat, iar data viitoare cand te mai doare opreste-te din alergat si cel mai bine ar fi sa te intinzi, altfel ajungi la lucruri mai grave...

5 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Splina de la efort si de la lipsa de miscare dar nu te ingrijora.Incearca sa depasesti momentul, cand te doare nu sta pe loc, continua sa mergi si incearca sa alergi pe diastanta scurta ca sa-ti faci rezistenta.O sa vezi ca nu o sa te mai doara.

| LuisEdward a răspuns:

Splina e putin marita ori ficatul

| R0co3 a răspuns:

Salut,
Te doare splina de la alergat.

O zi buna,
Pa-pa

| geopopiku a răspuns:

Da si eu tot asa am patit si da e splina.nu ai destul antrenament ..nu te forta ca nu e bine...continua sa alergi moderat si iti va trece...bft

| Anonim5321 a răspuns:

Aceasta intrebare nu mi se pare potrivita pentru TPU. Dupa mine consider ca este mai bine sa mergi la un medic pentru a-ti spune exact problema pe care o ai, decat sa ti se dea un raspuns complet gresit de la un nepriceput! Parerea mea happy Oricum nu cred ca este ceva serios, DAR cel mai bine este sa te duci la un medicwinking funda? happy