| Blackpinkinthearea a întrebat:

Am o durere in spate jos partea dreapta si cand stau jos nu ma mai doare. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o nevralgie sciatica, posibil o piatra la rinichi caare s-a miscat, posibil o discopatie lombara, posibil o "pozitie stramba" a coloanei in care ai stat mai mult, iar cand te asezi muschiul se relaxeaza samd.
Pune un prosop cald pe spate, pe locul dureros sau o punga de bumbac umpluta cu graunte incalzite (orez, grau sau sare de bucatarie).
Evita sa mai stai pe scaun mai mult de 1 ora pe zi, ca muschiul a se relaxeze si sa dispara inflamatia, fiindca te paste o criza mai mare, unde durerea ar putea fi intensa si de lunga durata. Stai intins in pat, pe o saltea tare.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O ghicitoare?laughing