| CarlosAttila a întrebat:

Am o intrebare! Am fumat 3 ani dar m-am lasat! Gudronul mai dispare din plamani? Plamanii se regenereaza?
P.s nu mai fumez de 2 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Paul754880338 a răspuns:

Se regenereaza. Vei supravietui! Nu te ingrijora! Am fumat mai mult, m-am lasat de mai mult timp si ma simt perfect. Sa nu mai pui mana niciodata pe pachetul de tigari asta e sfatul meu. Felicitari pentru realizare (este foarte mare, sa stii)!

| AlexandruSEV a răspuns (pentru Paul754880338):

Plămânii nu se Regenerează, se curăță

| Paul754880338 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Multumesc! Ai dreptate! Dar, chiar si asa ( curatati sau regenetati)vom supravietui toti, cei ce am lasat tigarile.

| CarlosAttila explică (pentru Paul754880338):

Iti multumesc, stai linistit nu o sa mai fac asta

| Paul754880338 a răspuns (pentru CarlosAttila):

Asa iti doresc sa faci!

| AlexandruSEV a răspuns:

Singurul organ care se regenerează este ficatul, dacă ai fumat 3 ani nu pățești nimic, plămânii în cel mai bun caz se pot dezintoxica, dar stai liniștit, dacă ai fumat doar 3 ani nu pățești nimic, se poate agrava dacă lucrezi în mediu toxic, vopsitorii, morărit și panificatii
, chestii d astea