| andreyna a întrebat:

Am in permanenta mainile si picioarele reci si uneori tremur. Ce probleme de sanatate as putea sa am. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai probleme cu circulaţia sanguină periferică ( la extremităţi, mâini/picioare ).
Frisoanele sunt din aceeaşi cauză.

NU este grav, dar e indicat un control la medicul de familie pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

Toate cele bune.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, circulatia sangelui e de vina si nu consider ceva asa de grav

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Probabil ai circulatia proasta. Nu e grav, mai multe persoana se intalnesc cu aceasta afectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Datorita circulatiei deficitare s-ar putea.
Mergi la medic pentru niste analize.
Te pup!

| oHarryo a răspuns:

Este cel mai posibil ca temperatura scazuta sa fie din cauza circulatiei de sange neadecvata insa tremuratul nu mi se pare a fi din aceasta cauza, doar daca nu iti este foarte foarte frig, in cazul acesta trebuind sa consulti un medic pentru posibile analize. Multa sanatate!

| andreyna explică (pentru oHarryo):

De asta tremur. Uneori cand simt frig cat de putin mi se racesc mainile si picioarele si dupa cateva minute incep sa tremur.

| McBoy a răspuns:

Vine frigu

| andreyna explică:

OHarryo : De asta tremur. Uneori cand simt frig cat de putin mi se racesc mainile si picioarele si dupa cateva minute incep sa tremur.

| k1DDDddUu a răspuns:

Ar fi din cauza circulatiei sangelui, dar totusi e bine sa mergi la medic, el iti va spune totul! Iti doresc sanatate.

| bogdiws a răspuns:

Eu nu cred ca e grav, poate fi din cauza schimbarii temperaturii dar ar fi bine sa mergi sa te consulti la medic, ai grija de tine!

| Ioanaave a răspuns:

Probabil ai problem cu circulatia periferica. Fa mai multa miscare pentru inceput.

| rommel a răspuns:

Nu stiu sigur ce ai, dar cred ca ai lipsa de calciu!