| Andreea1095 a întrebat:

Am o întrebare care mă frământă...deci am avut menstruatie în perioada 29 octombrie-3 noiembrie. Vineri (8 dec) am observat o picătură vișinie pe chilot și atât. Sâmbătă nimic doar spre seara când am început un contact cu prietenul meu a curs iar 2-3 picături de aceiași culoare chiar spre maro. Duminica iar a curs cateva ore ceva mai mult dar totuși puțin de culoare vișiniu -maro iar de atunci nimic.Am avut contact sexual neprotejat pe 2 decembrie și pe 5. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In noiembrie nu ai avut deloc contacte sexuale neprotejate?
Pentru ca lipsa menstrei, poate fi de la o posibila sarcina din luna anterioara.

| alinadianaaa a răspuns:

Poate sa fie vorba despre o sarcina, mergi si ia un test de sarcina si fal.Iti recomand sa consulti un medic ginecolog pentru investigatii spulimentare.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Poate fi sangerarea de implantare. Sangerarea de implantare poate fi experimentata cu 2-7 zile inainte de data uzuala pentru incepere a menstruatiei sau cu 6-12 zile dupa conceptie. Sangerarea de implantare apare in general atunci cand ovulul fertilizat se ataseaza de peretele uterin. Este un simptom de sarcina. Dar in functie de durerea acompaniata poti avea o infectie vaginala, chisturi ovariene sau o alta boala.