| Ada477 a întrebat:

Am o întrebare. Daca m-am lovit acum 11 ani la tâmplă de coltul catedrei pentru că mi-a pus un "deștept" piedica și am făcut un cucui pot fi urmari grave? Am auzit că poți muri de la o asemenea lovitură dar nu știu în cat timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un medic specialist neurolog și cereți să faceți un RMN cranian, pentru liniștea dumneavoastră!

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru Ada477):

RMN se poate face în orice situație! Repet, în orice situație și vorbesc în cunoștință de cauză. Eu am făcut unul, asistat la alte două. Totul este ca în momentul în care vă veți face programarea pe baza biletului de trimitere, să spuneți despre claustrofobie și să cereți să vi se facă un calmant, anestezic ușor. Nu vă fie frică. RMN se face în reprize de maxim 5 minute repriza, apoi pauză. Sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca erau 12 ani? Se pare ca lovitura ti-a cam afectat memoria.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Ada477):

Comentariu rautacios?
Fii mai clar in intrebari si ti se va raspunde la fel de clar. Sunt destui pe aici care pun intrebari fara sa gandeasca ce scriu.
Hai, pa!

| sierra1 a răspuns:

Decide-te acum 11 sau 12 ani? (sau deja se manifeată... urmările)

https://www.tpu.ro/......-catedrei/

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Ada477):

"Nu voi lua în seamă răspunsurile răutăcioase"

păi mami, nu cumva intrebările tale sunt MINCINOASE - odată 11, odată 12 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Ada477):

Intr-adevăr, ce mare lucru că te-ai lovit acu 12-12-13 ani