| J0keR1797 a întrebat:

Astazi m-am lovit in frunte deasupra sprancenei si mi s-a facut o galma destul de mare, iar unde este rosu de la lovitura este moale, iar unde nu e rosu este tare ca la un cucui. Am nevoie urgent plz...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi va trece, ai grijă pe viitor, puteai să-ţi spargi capul, Doamne fereşte!
Ai grijă de tine.
Te pup!

| JulyStorm a răspuns:

Se va invineti si iti va trece in cateva zile. Tine un cub de gheata acolo.

| Alexander121 a răspuns:

Ai nevoi urgent de ce? sfat?
ok trece in cateva zile dar poti sa iti pui compresa cu apa rece, geata sau un obiect metalic nu exagerat de mare sa fie macar cat suprafata ranita dar sa fie recebig grin
insanatosire grabnicabig grin

| daniela1997 a răspuns:

Buna, nu e nimic grav, tie compres de vreo 10-15 minute in fiecare zi si va trece... FUNDA?

| J0keR1797 explică:

Vreau sa stiu daca este rau sau trece in cateva zile

| Legiuitoarea a răspuns (pentru J0keR1797):

Bună.
Trece în 7-10 zile! Să fii mai atentă pe viitor, îți poți sparge capul sau mai rău.
Pa, pa.

| J0keR1797 explică (pentru Legiuitoarea):

Mai am o problema. S-a desumflat dar acum in locul acela moale de care ziceam se simte ca o gaura cat varful degetului si sunt putin speriat ce sa fac. e normal? am nevoie urgent de sfat

| J0keR1797 explică:

Multumesc celor care ati raspuns!