| Andy40 a întrebat:

Salut!
Am primit o lovitura in barbie, m-am dezechilibrat si am picat la podea fara sa inchid ochii.
Dar cand m-am ridicat nu mai stiam multe, mi-am pierdut memoria timp de 1 ora -2.
Nu am fost la spital nicaieri, in cadere nu m-am lovit la cap, nu am cucui nu am nimic.
Problema e ca sunt ametit asa de aproximativ 2 -3 saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Du-te si fa un RMN. Nu cred ca ai leziuni la creier, ca daca aveai se manifestau in aceeasi zi. Poate ai ceva leziuni la urechea interna, ca aia e responsabila cu simtul echilibrului. u-te la doctor

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al un medic legist sa constate lovitura si apoi cu acel certificat medical, direct la Politie sa faci plangere impotriva celui care te-a batut.
in caz de complicatii poti cere despagubiri materiale (bani) pentru ca te-a batut.

| anonimuIl a răspuns:

Normal trebuia să cazi leșinat și să nu știi nimic cât ai stat leșinat.
După ce te trezeai te sculai și tu știai doar până ai primit pumnul.
După cam 10 minute nu aveai nimic.
Pumn primit în față cu deplasare de ochi - vedere dublă - dar fără să cazi durează cam 30 de minute până își revin ochii și vezi normal.
Am făcut box când eram până în 20 de ani și cam așa primeam lovituri dar dădeam și eu.

| Andy40 explică (pentru anonimuIl):

Am primit pumnul dupa care am ametit puternic si m-am sprijint in perete dupa timp de 2 3 secunde m-am trezit la podea cu ochii deschisi.

| anonimuIl a răspuns (pentru Andy40):

Dacă nu ți-ai revenit după un timp în ziua aia trebuia să mergi la urgență să faci tomografie la cap.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonimuIl):

E caz de puscarie pentru ala care il lovise daca a patit ceva serios la cap

| anonimuIl a răspuns (pentru 1234568807):

Aia e numai problema lui ce are de făcut mai departe cu ăla care i-a dat pumnul.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonimuIl):

Da, el zice ca nu s-a lovit la cap, dar avand in vedere ca zice ca are ameteli de 3 saptamani, imposibil sa le aiba doar de la pumnu in barbie, mai ales ca a si cazut, ceva la cap posibil sa fi patit dar nu e constineti, adica nu isi mai aduce aminte

| 1234568807 a răspuns (pentru 1234568807):

Constient*

| anonimuIl a răspuns (pentru 1234568807):

Îi trebuie tomografie la cap. După aia știe bine ce are.