| Alinaintreaba059 a întrebat:

Hey!
In timp ce cautam ceva in dulap, sertarul de sus s-a deschis si m-a lovit in frunte. Mai sus, putin mai departe de tâmplă, aproape de scalp
M-a durut putin cam tare, dar acum sunt obosită, am greață și simt cum mi-a apărut o mică venă.
Dupa câteva minute după lovitura am simtit o presiune puternica în tot capul
As zice ca greata ar putea fi din cauza sperieturii, dar ma simt intr-un fel dezorientata, dar nu imi dau seama daca sunt doar speriata sau nu. Parcă când merg ma simt ciudat.
Trebuie sa ma ingrijorez?
Sertarul era din lemn si nu imi dau seama dacă m-am lovit de colțul lui sau nu.
Presiune este acum in zona tamplelor si a fruntii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Daca te simti ametita, ai presiune, ar trebui sa mergi acum la urgente. Loviturile la cap sunt periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la urgente sau neurolog dacă persistă. Și din cauza fricii, durerea poate fi amplificata, inclusiv greață pe care o resimți, totul pleacă de la psihic, de la ganduri.

| Alinaintreaba059 explică:

Si mi-a aparut un cucui in acea zona