| buftea1297 a întrebat:

Am o intrebare, daca ma operez de polipi dupa cat timp as putea sa-mi incep antrenamentele la fotbal? dau funda cine stie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vanilla80 a răspuns:

Întreabă doctorul care te operează.

| iar99Teo a răspuns:

Teoretic in aceeasi zi poti sa pleci acasa. Durerea trece destul de repede daca nu ai complicatii. Trebuie sa revii la medic in 10-15 zile dupa operatie pentru control. Detalii oricum o sa primesti mai multe de la doctor cand te externeaza in functie de cum au decurs lucrurile. Daca totul decurge ok probabil in 2-3 saptamani poti sa te reapuci de sport. Depinde evident de la persoana la persoana 2 oameni nu se vindeca la fel de repede. Cuvantul final il are medicul el va sti cel mai bine in functie de evolutia ta, cat este necesar sa intrerupi activitatea sportiva. Multa sanatate!