| mardeamor a întrebat:

.de mult timp am o mare problema de cand eram mica insa pe parcurs sa agravat acum am 21 de ani si ma simt mereu rau daca tin regim si mananc numai fructe salate piept de pui...ma simt bine insa daca mananc mancare gatita sau unele chestii care le mananca toata lumea ca nu poti tine toata viata regim va dau un ex eu nu pot sa mananc niste sarmale ca seara deja mie rau simt cum trebuie sa vomit si iau pastile metrocropramid si mi-e frica sa nu patesc ceva pentru ca iau zilnic o pastila sau la 2 zile si nu e ceva din capul meu ca am incercat nu am luat pastila si am vomitat de 4-5 ori asta doar daca mananc orice in afara de fructe legume dar nu vreau sa fiu asa mereu m-am saturat de ce altii mananca orice si oricat si nu le e rau mereu ca mine ce sa fac o sa fac un control dar ce sa fac pana cand fac controlul multumesc astept un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Este posibil sa ai probleme cu ficatul, mai exact probleme cu fierea, mai ales daca ti se face rau dupa ce mananci mancare mai grasa sau prajita.
Daca nu este vorba de fiere, este posibil sa fie o chestie psihologica, in cazul in care creierul tau asociaza mancarea gatita cu greata.
Incearca sa grabesti consultatia la doctor, daca ai probleme cu fierea vor aparea la ecografie.
Pana la control incearca sa mananci ceea ce accepta stomacul tau, fructe, legume, pui, supe. Nu este nimic rau la alimentatia asta.

1 răspuns:
| FucktheSystem a răspuns:

Tu ești sănătoasă la cap? Ai problema asta de când erai mică și dabia acum îți dă prin cap să mergi la doctor și ai mai și luat pastile după ureche? Tind să cred că unii vă meritați soarta, sincer. Nu faci nimic, fată dragă, mănânici ce poți să mănânci până la control și atât, după o să îți zică un SPECIALIST ce trebuie să faci. Și dacă vrei să mănânici și tu ce mănâncă alții nu te zgârci la bani și du-te la cel mai bun cabinet. Totuși mie nu îmi vine să cred că ești așa de inconștientă, și unii ziceau că prostia nu omoară...