| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legate de cosuri si bubite pe corp.

Uneori observ ca imi apar niste bubite mai ciudate care au o nuanta mai alba,si daca le sparc,o substanta alba relativ cremoasa iese,dupa care daca mai strangi sa te asiguri ca ai spart-o,un pic de sange,si am observat ca si la alta lume apare aceasta chestie,aceasta bubita mi-a aparut prin locuri diverse pe corp,mai rar pe picior,pe mana,alteori pe fata, si odata mi-a ajuns pana si dedesubtul penisului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WHITEUSS a răspuns:

Ai ajuns la periodata "pubertina" si de aia ti se intampla asa. Este recomandat sa nu le spargi sau sa le scarpini deoarece se infecteaza.

| anonim_4396 explică (pentru WHITEUSS):

Da,mentionez sa spun ca am 16 ani.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Este de la iritatie trebuie sa te speli cu ceai de musetel sa se dezinfecteze apoi aca nu trece trebuie sa mergi la farmacie sa intrebi.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Cunosc o persoana care a avut ca tine Numa ca ia apărut pe capu P și s-a dus la doctor i-a dat o crema și na mai avut probleme după.