| nikolettta a întrebat:

Am o intrebare pentru fete:
De fiecare data in prima zi de ciclu pe langa ca ma doare burta si spatele f tare imi este si fff rau de la stomac(mai precis vars toata ziua de-mi dau sufletul). Cum as putea face sa nu-mi mai fie acel rau de la stomac cu varsaturi? Astept cat mai multe raspunsuri! Orice parere este bine venita!
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| eni a răspuns:

Advil, NO-spa.Prima e mai eficient. 1-2 pe zi si trece.si eu am avut aceeasi simptome.Varsam si tremuram cat ziua ere de lunga. Te ajuta si odihna, daca ai timp. O zi buna si sanatate.

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Nu toate fetele sufera asa ca tine. orice problema are o solutie. scrie mi ca sa aflii raspunsul. te pot ajuta. succes

| alexaaa a răspuns:

Deci cred ca toate fetele au aceasta problema.in primul rand in prima zi trebuie sa iti acoperi bine spatele si sa ai grija sa nu iti fie frig.in al 2lea rand e bine sa ai la indemana o pastila:nospa. e foarte buna pentru dureriwinking. si sa nu faci mult efortwinking