| Lori17 a întrebat:

Am o întrebare pentru fete. Imi curge un lichid alb gălbui din vagin. Ce inseamna? As dori raspuns de la o fata care a trecut prin asta nu de la alta care a auzit de la una de la alta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infectie vaginala

| raMLesS a răspuns (pentru mgtow):

Ce scarboase ie fetele.

| raMLesS a răspuns (pentru mgtow):

Ce scarboase ie fetele

| gigite a răspuns (pentru raMLesS):

Dar, ce-ti mai plac fetele,!

| mgtow a răspuns (pentru raMLesS):

Au o viata de trait, e normal sa aiba probleme de sanatate

| Adry05 a răspuns:

E mecanismul natural de curatare al vaginului, asa se curata el pe interior. Daca miros urat te poti gandi ca e vorba de o infectie pentru care ar merita sa-ti faci un control la ginecolog

| Laila12Izabela a răspuns:

E perfect, e metodă naturala prin care se curăță vaginul

| Xalion a răspuns:

Este modul in care aparatul reproducator se mentine curat. Daca te deranjeaza foarte rau, poti sa iti pui pe chilotei niste "absorbante" dar nu din acelea de le pui la menstruatie, sunt mai subtiri. Spre exemplu eu folosesc de la Discreet. Cantitatea si culoarea care o are difera de la femeie la femeie dar si de la perioada ciclului menstrual in care te aflii. Daca esti in perioadele nefertile, va avea o consistenta mai apoasa si transparenta insa, cu cat te aproprii mai tare de perioadele fertile cat si in timpul perioadei fertile va deveni mai consistent si "vascos". Dupa menstruatie este normal sa aiba un miros mai intepator insa totul se va regla in scurt timp. Daca observi ca are o culoare ciudata si un miros neplacut, adreseaza-te medicului

| Cozmescu a răspuns:

Ai scurgere din vagon, consulta ginecologul