| my23ro a întrebat:

Am o lucrare de facut despre o boala genetica, alta decat Sindromul Down.
Am gasit pe internet cateva lucruri despre fiecare in parte, dar nu indeajuns. As vrea sa fac o lucrare mai complexa.
Daca ma poate ajuta cineva cu o carte in format pdf despre bolile genetice, as fi recunoscatoare.
23partyboy ma poti ajuta cumva?
Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Http://justmed.eu/genetica.php
gasesti toate acolo

| 23partyboy a răspuns (pentru 23partyboy):

Acolo la documentele maladii cromozomiale gonozomale sau automozomale gasesti destule inf despre boli, desigur poti gasi inf si de pe wiki, depinde desigur de nivelul cautat

| my23ro explică (pentru 23partyboy):

Multumesc.