| aditzu92 a întrebat:

Am o mare problema, e o mare problema dupa parerea mea.Deci eu am avut acnee kistica, acneea de obicei se manifesta prin aparitia unor cosuri pe fata in marea majoritate mi-e mi-a aparut pe spate asta inseamna ca e Kistica, cosurile mi-au trecut cam intr-un an am avut pe jumatate din spate i-ar acum mi-au ramas niste cicatricii mari pe umeri ce sa fac cum sa scap de ele m-am informat si mi s-a spus ca asa v-a ramane am nevoie sa scap neaparat de ele mi se face mereu observatiesad ...cu respect astept raspunsurile tututor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Acneea chistica prezinta cosuri care nu au aspectul obisnuit, apar ca niste mici ridicaturi in care se colecteaza materie asemanatoare cu a cosurilor vizibile, dar mai mult grasime. Cicatricile se pot trata cu laser.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

| tmktony a răspuns:

Incearca noul medicament... cel care iti ingheata acneea, nu stiu cum i zice... poate te ajutawinking