| AvalohAlyn a întrebat:

Am o masea cariata, m-a durut ieri toata ziua si toata noaptea si acum s-a umflat gingia si falca. Cred ca am infectie si ce ma fac ca doctorul meu dentist e maine dupa amiaza? Acum nu ma mai doare dar e umflata gingia,iau antiinflamatoare,ibuprofen,ketonal. Oare e ceva daca astept pana maine dupa amiaza la dentist, mi-e frica, dar acum nu ma mai doare.A mai patit cineva asa? Se poate agrava pana maine daca iau analgezice? E mult sa astept pana maine la 3?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Microbi intr-un final o sa omoare nervul dar pana atunci induri durere

| minrest a răspuns:

Daca nu te doare, asteapta, maine iti va da antibiotic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU e nimic daca iei pastile de durere pana maine, ca oricum in afara de pastile de durere o sa iti dea antibiotice dentistul, ami mult nu cred ca iti face daca te odare.