| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Am o mica problema cu treaba mare, deci nu am facut-o de 3 zile si nici astazi si sper ca maine sa se rezolve. Si in vara nu am facut treaba mare de 7 zile. Am luat pastile si era foarte bine la inceput dar mai tarziu dupa ce faceam treaba mare si ma spalam la fund, iar imi venea sa fac treaba mare si din cauza asta nu am mai luat pastile. Mananc doar 2 mese pe zi, ce sa fac? Ca mi-e teama ca voi face treaba mare dupa 7 zile, si e nasol.

P.s: nu e amuzant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia 5-6 grame de vitamina C (odata) si intr-o ora iesi la toaltea.
Asta este singurul efect secundar al dozei mari de vitamina C, provoaca 1 singur scaun (nu diaree).

| alina2k18 a răspuns:

Daca te constipi des consuma fibre in cantitate mare 35-40 grame ZILNIC, nu astepta sa te constipi.
Ceaiuri laxative de asemenea seara.
Otherwise, du-te si cumpara-ti mini clisma de la farmacie si te rezolviwinking dar urmeaza sfaturile de mai sus daca vrei sa previi constipatia.

| WhiteLife a răspuns:

Un consult la medicul de familie. Eu când am probleme obișnuiesc să iau probiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea o cafea

| Speranta12 a răspuns:

Fa miscare. Bea lapte sau mananca fructe cu mai mult suc in ele. Imediat o sa-ti vina.

| oz_1736 a răspuns:

Poti manca: mere, prune, struguri. Fara ceai de menta, banane, paine prajita, branzeturi

| Trustmotorcy a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru a-ți prescrie o trimitere. În schimb, un sfat pe care ți-l dau este să nu consumi brânzeturi.

Brânzeturile, cașcavalul constipă și nu de asta ai nevoie acum. La fel constipă mâncarea fast-food și dulciurile, atenție la ce consumi.

Răspuns utilizator avertizat