| Denila123 a întrebat:

Salut, daca imi curge sange din nas si las sa curga ce ar fi?
Ca curge din nara stanga dupa de pe dreapta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tineri adolescenti (mai ales la fete) se intampla sa le curga sange din nas.
Daca se intampla de mai multe ori, trebuie mers la medicul de scoala /de familie, cine iti va administra injectie de vitamina K.
Dupa acest tratament, problema se va rezolva, mai mult ca sigur pe viata!

| Denila123 explică (pentru Bula):

Injecti?

| Bula a răspuns (pentru Denila123):

Da.
De regula 1 sau maxim 2 injectii de vitamina K.
Nu doare deloc urma injectiei, simti doar o foarte slaba intepatura.
Scapi de problema sangerarii (si de multe alte boli conexe).

| Lukasssz a răspuns:

Du-te si tu la medic.

| Vântulalb a răspuns:

Ce ar fi? Ai lesina pe strada. Ambulanta, medic, perfuzii, etc. Mai bine mergi la medic din start. Scapi mai usor.

| Alverto a răspuns:

Pai ati trebuie odihna multa și să nu stai la soare sau in căldura mare și bine anteles după sa mergi la dr daca se agraveaza

| Denila123 explică:

Pai am fost la medic acu un an
si a zis ca trebuie operatie la nas
si am refuzat
si cum de merge injectia sa opreasca sangerarea