| Marianat75 a întrebat:

Am o problema... Am 12 ani și de vreo 3 zile ma mănâncă acolo jos foarte tare(nu mereu) și nu știu ce sa fac.
Mi-e rușine sa-i spun mamei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te mai des cu apa calda si sapun si schimba chilotul dupa fiecare spalare.

| alex15ccc a răspuns:

Foloseste apa si un sapun fara parfum pentru zonele intime, probabil este o iritatie. sau, mai grav, o infectie perfida, caz in care trebuie sa iei antibiotice.

| istoc2010 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu va trebui sa vorbesti cu mama ta, asa ca fa-ti curaj si du-te si vorbeste cu mama ta, Ea sigur te va ajuta plus ca sigur e o infectie. asa ca nu mai pierde timpul. Gandeste-te ca mama ta a trecut deja prin astfel de situatii si ca tu trebuie sa apelezi la ea pentru ca ea stie ce este de facut! succes!