| Anonimus120 a întrebat:

Am o problema.Am tenul foarte foarte uscat din cauza unui tratament acneic,si exfoliata chiar, si mi-au iesit si niste pete pe fata recent ..Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petele sunt post acneice?
P.s apa micelara nu are cu ce irita.Nu contine compusi iritanti sau alergeni, este in esenta apa si ulei.Nu ar trebui sa afecteze nici macar un ten sensibil. Poate faci altceva gresit de ti se irita pielea desi presupun ca produse alcaline (sapun/alcool/lamaie etc.) nu folosesti ca tot ai mentionat in intrebare de ten uscat.
Gandeste-te bine ce produse cosmetice si cu rol de ingrijire faciala folosesti in prezent si daca simti senzatia de asprime la atingere ori ca te "strange".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.ele.ro/......ste--12620

| alinadianaaa a răspuns:

Spalate de 2ori pe zi cu apa micelara, ajuta foarte mult tenul

| Anonimus120 explică (pentru alinadianaaa):

Degeaba,ma irit de la apa micelara