| SSis a întrebat:

Am o problemahappy daca o pot numi asa seara nu pot dormi.straight face si chiar nu inteleg dc mereu ma trezesc cu ochii obositi si cearcane ma culc la 12happy si chiar numi face placere sa fac cearcane nu-mi place... ma puteti ajuta?happy vreau sa ma scol limpedebig grin la fata cand ma trezesc. nu cu cearcane ca de asta e somn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aiicha a răspuns:

Incearca sa dormi cand iti este somn, si nu mai sta cu ochii mereu in calculator ca asa iti obosesti ochii si vei arata mereu obositawinkingsi daca ai timp trage un pui de somn si dupa-amiazawinking

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti faci niste analize sa elimini problemele de sanatate.Cauzele cearcanelor pot fi afectiuni are rinichilor, probleme hormonale, diferite alergii. Cel mai bine ar fi sa vezi daca totul e ok din punct de vedere medical.

| katala a răspuns:

1 Culca-te mai devreme, pe la 10 max 10, 30
2 Stai mai putin in fata calculatorului
3 Aeriseste bine camera inainte de culcare
4 Nu manca mult seara si in nici un caz dupa ora 20
5 Bea un pahar de lapte caldut pe la ora 9, 30 inainte de culcare
Somn usor!

| Adredemesconf a răspuns:

Pai incearca sa te culci mai devreme 4-5 zile pe saptamana, cel tarziu la 11. Daca nu poti cumpara o crema de la farmacie anticearcane.
Te pup:*
O zi buna!

| LLL2 a răspuns:

Incearca sa bei seara ceai de valeriana, musetel, miere, o cana de lapte cald. Din acestea iti alegi ce iti place.

| AllieGlam a răspuns:

Uite acteva sfaturi:-inainte cu vreo 10 minute sa te culci deschide fereastra si lasa sa se aeriseasca (virgula) camera
-atunci cand te culci trebuie sa fie intuneric!(adica fara tv aprins, sau veioza)
-poti bea inainte niste lapte caldwinking
sper sa te ajute
XO:*