| anonim_4396 a întrebat:

Daca m-ati putea ajuta sa imi reglez progamul de somn. De o saptamana am ajuns sa ma trezesc la 20:30 seara si sa ma culc la 12 dupa masa si vreau sa fiu inapoi la normal

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sari peste 24 de ore de somn complet. Adică te trezești. 24 de ore nu dormi deloc. Apoi nu te culci în acea zi, până la ora 22, când te pui în pat. Și pui ceasul deșteptător pe a doua zi dimineată la ora 06.00. Să vezi cum se reglează tot imediat.

| Rux2000 a răspuns:

Daca te trezești la 20:30 stai treaz toată ziua până la 17 sa spunem, și cu timpul se va regla. O zi trebuie să reziști. Știu ce spun pentru că am și eu problema asta FOARTE frecvent și așa o rezolv