| Ramo137 a întrebat:

Am o problema, de 5 luni. Ma duc la baie din 10 in 10 minute. Nu stiu ce s-a intamplat, dar urinez des. Am incercat un tratament cu abtibiotice, nu a mers. Nu mai pot... nici pe afara nu pot iesi ca trebuie sa merg la baie mereu.
Nu prea beau apa se fel.
Am incercat si sa beau mai multe lichide si degeaba.
Ce pot sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Trimitere de la medicul de familie pentru urologie.
Vezica urinară, prostata pot fi bolnave, fără să vă dați seama.

| Yuoia a răspuns:

"Am incercat un tratament cu abtibiotice,"
Ai incercat tu, fara recomandarea unui medic? De aia "nu a mers".
Pot fi cateva cauze: vezica, rinichii, diabetul. Dar si altele pe care eu nu le stiu. Ar trebui sa te vada medicul. Altfel, nu vei mai putea nici sa dormi noaptea. Sau, vei dormi pe WC.

| Invictusman a răspuns:

Cum sa stai 5 luni asa? Doamne ferește laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să mergi la medicul de familie să îți dea trimitere undeva...nu lua antibiotice după ureche.

| Cksihja a răspuns:

Fără sare, zahăr și alcool și ar cam trebui să mergi mai rar la toaletă. Dar tot trebuie să faci analize ca să știi ce boală ai. Diabetul de tip 2 se manifestă astfel de aceea trebuie să mergi la medic ca să nu rămâi fără rinichi.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Este o infecție urinară. Dacă nu mergi la urolog, există riscul urinării cu sânge. Apoi, lucrurile se complică.

| Saiko93 a răspuns:

Sa nu ceri atentie pe TPU laughing maybe

| Miuletz a răspuns:

Du-te la doctor. Cauzele pot fi ogramada, de la probleme ale tractului urinar pana la diabet. Daca iti e sete constant si ai gura uscata ar putea fi diabet (cica daca vrei sa verifici acasa sa gusti urina sa vezi daca e dulce, scarbos dar cine stie). Daca este o infectie trebuie sa vada doctorul de care e sa iti dea un anumit tip de antibiotice, nu poti lua tu de capul tau si chiar poti inrautati situatia daca iei asa.