| MariaXDD a întrebat:

E cam incomod dar trebuie sa spun ca urinez prea des si mult. Chestia asta a inceput azi. Este 3 dupa-amiaza si am fost de vreo 8 ori. Am baut cam un litru de lichide: 2 cappuccino (pentru mine la 15 ani nu e ok dar nu beau des chestii cu cofeina) si o sticla de apa la 0, 5 litri. Mi-e frica sa nu am pietre la rinichi sau diabet sau altceva. Nu am nimic in rest si nu ma doare sau ustura cand urinez. Si la scoala am fost la baie de cateva ori, acum sunt acasa si din 20 in 20 de minute simt nevoia sa merg la baie. Ceva sfaturi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Pietre la rinichi faci daca nu te duci la wc si ti se umple vezica dupa care urina sta in rinichi incepe sa depuna piatra
sfaturi: nu mai bea lichide inainte de scoala si mai ales NU MAI BEA DIURETICE cum e cafeaua/cofeina

si MAI ALES, DU-TE LA DOCTOR, din 20 in 20 de minute nu e normal ORICE AR FI!

| corycoluca a răspuns:

Sfaturi bea in continuare lichide si sa mergi la un doctor cat mai repede posibil.Neaparat.Nu poti sa te iei dupa ce scrie pe net cauzele care ar fi.Analizele si examinarea unui medic in detaliu sunt cele mai importante mai ales ca esti mic. Iati parintele de mana anuntal si du-te.